Zależy Ci na utrzymaniu ciągłości pracy Twojego przedsiębiorstwa? Stawiasz na zapewnienie swoim klientom najwyższej jakości usług? W tym wszystkim pomocne może się okazać wsparcie IT zewnętrznej firmy informatycznej. Dowiedz się, na co może liczyć Twoja organizacja, korzystając z obsługi informatycznej.

Na czym polega wsparcie IT?

Wsparcie informatyczne to nic innego jak realizacja zadań związanych z obsługą, serwisem czy aktualizacją oprogramowania przez zewnętrzną firmę IT. Jeśli zależy Ci na sprawnym rozwiązywaniu doraźnych problemów związanych z systemami informatycznymi oraz sprzętem komputerowym, najlepiej powierzyć tę misję zewnętrznemu wykonawcy. W ramach takiej współpracy możesz też skorzystać z okresowych kontroli Twojej infrastruktury czy organizacji pracy zdalnej.

Wsparcie informatyczne – dlaczego warto z niego skorzystać?

Korzystanie z pomocy zewnętrznej firmy w kwestii zadbania o infrastrukturę IT jest w wielu kwestiach bardziej opłacalne niż utrzymywanie w tym celu etatowego pracownika. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że z biegiem czasu i rozwojem firmy konieczne może się okazać rozbudowanie działu IT, a to już dość kosztowne przedsięwzięcie.

Aplikacje są często użytkowane przez dziesiątki, setki lub nawet miliony użytkowników. Muszą więc być wykonane i utrzymywane na wysokim poziomie, co wymaga odpowiedniej wielkości zespołu

Software House. Jak i w czym mogą pomóc firmom (2021)

Warto pamiętać, że w każdym  przedsiębiorstwie zdarzają się awarie, które trudno jest rozwiązać samodzielnie, a finalnie i tak najczęściej trzeba skorzystać z pomocy specjalistów. Skorzystanie ze wsparcia IT daje Ci pewność, że Twoi pracownicy nie będą musieli zajmować się naprawianiem problemów związanych z systemami lub sprzętem, a będą mogli się zająć swoją pracą. Decydując się na skorzystanie z usług IT możesz wybrać outsourcing IT lub częściowe wsparcie informatyczne.

Potrzebujesz wsparcia technicznego do zarządzania Twoją infrastrukturą?

Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w ramach wsparcia IT jest dbanie o stabilną pracę systemów oraz urządzeń komputerowych w Twoim przedsiębiorstwie. Utrzymanie sprzętu oraz sieci w doskonałym stanie jest podstawą prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. W ramach współpracy z partnerem IT możesz liczyć także na dostarczenie odpowiedniego sprzętu komputerowego  oraz przygotowanie stanowiska pracy.

Audyt IT – analiza techniczna oprogramowania i sprzętu

Zaufanie od dawna kluczowe jest przy transakcjach. Tam, gdzie potencjalne naruszenie może zagrażać nie tylko prywatności, ale i pieniądzom, nie ma żartów. 

Software House. Jak i w czym mogą pomóc firmom (2021)

Najlepszym sposobem na zapewnienie swojej organizacji bezpieczeństwa jest przeprowadzanie regularnych audytów informatycznych. Pozwala to na zdobycie wiedzy na temat słabych stron Twoich systemów informatycznych oraz możliwych zagrożeń. W opinii wielu przedsiębiorców najlepszym sposobem zadbania o bezpieczeństwo danych jest skorzystanie ze wsparcia IT doświadczonych specjalistów.

 

Źródło: Chmura i cyberbezpieczeństwo w Polsce 2021

Z pewnością wiesz, że prowadząc własny biznes, konieczne jest dbanie o regularne aktualizacje stosowanego oprogramowania. Zignorowanie tego obowiązku może przynieść nieprzyjemne konsekwencje w postaci kar lub czasowej przerwie w dostępie do niezbędnych narzędzi. Korzystając ze wsparcia IT w tym zakresie, nie musisz się tego obawiać.

Niezbędne jest Ci wsparcie we wdrożeniu rozwiązań IT?

Migracja do chmury oraz działania umożliwiające wdrożenie pracy zdalnej stanowią główne elementy transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. 

Chmura i cyberbezpieczeństwo w Polsce 2021

Wdrażanie kolejnych rozwiązań IT, w tym tych opartych na chmurze jest jednym z zadań realizowanych w ramach wsparcia IT. Wraz z rozwojem Twojego biznesu rosną także potrzeby względem oprogramowania i narzędzi biznesowych. Doświadczeni eksperci nie tylko doradzą Ci najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy, ale zajmą się także integracją usług wewnątrz przedsiębiorstwa.

Skorzystaj z wirtualizacji systemów

Czas to pieniądz, dlatego korzystnym rozwiązaniem jest posiadanie wszystkich usług w jednym miejscu. Przyspiesza to codzienne procesy oraz ewentualny serwis. Wsparcie IT do również możliwość przechowywania danych z Twoich systemów na serwerach firmy informatycznej dbającej o Twoje oprogramowanie.

Zorganizuj pracę zdalną ze wsparciem zespołu IT

Choć do niedawna praca spoza biura wydawała się czymś niewyobrażalnym, dziś coraz więcej firm decyduje się na przejście na zdalny model. Wiele organizacji uważa wdrożenie pracy zdalnej za jeden z priorytetów transformacji cyfrowej biznesu. Dzięki wsparciu IT Twoi pracownicy przejdą na model zdalny szybko, sprawnie, a dane klientów zostaną odpowiednio zabezpieczone.

Źródło: Chmura i cyberbezpieczeństwo w Polsce (2021)

Zalety korzystania ze wsparcia IT:

Wybór zewnętrznego wsparcia IT w zakresie zdalnego rozwiązywania problemów oraz monitorowania Twojej infrastruktury, oznacza efektywną pracę Twojej firmy i optymalizację kosztów.  Profesjonalne wsparcie IT ma wiele zalet, spośród których można wymienić:

  • Oszczędność czasu – wsparcie ma charakter zdalny. Nie musisz oczekiwać na dojazd specjalistów.
  • Możliwość skupienia się na swoich zadaniach – Twoi pracownicy nie walczą z trudnościami związanymi z infrastrukturą, kosztem obsługi klienta. Wystarczy zgłosić problem i mogą wrócić do swojej pracy.
  • Dostęp do usług doradczych – dobranie optymalnych rozwiązań może być skomplikowanym zadaniem. Skorzystanie z doświadczenia partnera IT pozwoli Ci na wybranie odpowiednich rozwiązań dla Twojego biznesu.
  • Elastyczność – wraz z rozwojem firmy możesz potrzebować dodatkowego wsparcia. Współpraca z zespołem specjalistów z zakresu obsługi informatycznej firm rozwiązuje ten problem.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając firm IT do współpracy

Decydując się na skorzystanie ze wsparcia IT, koniecznie postaw na firmę posiadającą doświadczenie w Twojej branży. Dzięki temu zyskasz dostęp do wiedzy na temat najskuteczniejszych, sprawdzonych rozwiązań. Istotną kwestią jest także efektywny sposób komunikacji. Informacja może być przekazywana telefonicznie, za pomocą specjalnego systemu lub mailowo, jednak warto postawić na partnera oferującego dedykowaną osobę do kontaktu. Nie zwlekaj i zapewnij swojej firmie profesjonalne wsparcie IT.